Trychologia

Trychologia to dziedzina paramedyczna zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń skóry głowy i włosów.

Jak przygotować się na pierwszą wizytę:

W dniu wizyty należy nie myć głowy.
W przypadku posiadania  aktualnych wyników badań laboratoryjnych, należy przynieść je w formie papierowej na wizytę. Jeśli nie posiadają Państwo wyników, nie ma konieczności ich wykonywania przed pierwszą wizytą – listę potrzebnych badań otrzymacie Państwo na pierwszej wizycie.
Jeśli zależy Państwu na czasie, można przed pierwszą wizytą wykonać następujące badania: morfologia pełna, D3, B12, ferrytyna, żelazo, lipidogram, próby wątrobowe, TSH, ft3, ft4, anty TPO, antyTG, insulina, glukoza, prolaktyna, testosteron, kortyzol. Proszę jednak mieć na uwadze, że po konsultacji mogą być potrzebne dodatkowe badania.

Usługi:

Konsultacja trychologiczna

Wizytę rozpoczyna dokładny wywiad trychologiczny. Następnie wykonywane jest badanie mikrokamerą skóry głowy i cebulek włosowych. Analizowana jest przyniesiona przez klienta dokumentacja medyczna. Na podstawie wszystkich uzyskanych danych klient otrzymuje zalecenia: pielęgnacyjne, suplementacyjne, dietetyczne oraz jeśli to konieczne - zabiegowe. W przypadku potrzeby wykonania dalszej analizy klient otrzymuje listę badań laboratoryjnych do wykonania. Wyniki tych badań zostaną przeanalizowane na wizycie kontrolnej, która może odbyć się w gabinecie lub online za pomocą maila. Po analizie wyników klient otrzyma dalsze zalecenia.

Infuzja tlenowa

jest zabiegiem kosmetycznym polegającym na wprowadzeniu składników aktywnych w głąb skóry za pomocą tlenu pod wysokim ciśnieniem ok. 3-5 barów. Stosowany tlen jest tlenem hiperbarycznym, czyli w 100% czystym. Dzięki wysokiemu ciśnieniu możliwe jest wprowadzenie składników aktywnych w głębokie warstwy skóry. Zabieg infuzji ma na celu usunięcie zalegających zrogowaciałych warstw naskórka oraz złogów keratolitycznych. Ponadto duża kondensacja tlenu dawkowana na skórę głowy ma wpływ na reaktywność pracy gruczołów łojotokowych oraz redukcji bakterii beztlenowych.

Efekty infuzji tlenowej:

Karboksyterapia

Zabieg karboksyterapii skóry głowy polega na podawaniu w głąb skóry głowy medycznego dwutlenku węgla za pomocą cienkiej igły. Wprowadzenie do skóry głowy medycznego dwutlenku węgla stymuluje tworzenie nowych naczyń krwionośnych, intensywnie pobudza metabolizm, poprawia mikro i makrokrążenie oraz poprawia elastyczność skóry. Dzięki tym działaniom następuje intensywne odżywienie mieszków włosowych i cebulek włosów oraz pobudzenie pustych mieszków włosowych do produkcji nowych włosów co skutkuje zahamowaniem nadmiernego wypadania oraz wzrostem nowych włosów. Metoda karboksyterapii skóry głowy włosy jest metodą mało inwazyjną, naturalną i w 100% bezpieczną.

Wskazania do zabiegu karboksyterapii skóry głowy:

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca chorobowe niewielkich dawek substancji leczniczych. Mezoterapia przynosi nieocenione korzyści poprawy jakości włosów, zahamowania ich wypadania, a nawet odrostu nowych. Mezoterapia głowy polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami pobudzającymi wzrost i hamującymi wypadanie włosów.

EFEKTY

Pierwszych pożądanych efektów można spodziewać się po około 2 tygodniach po pierwszym zabiegu. Należy je jednak zawsze wykonywać w seriach około 4 – 8 zabiegów w odstępach co 2 – 4 tygodnie, wtedy możemy mówić o pełnym efekcie kuracji. Ważne jest wykonywanie zabiegów przypominających, co jest kluczem do zdrowych i silnych włosów.
Nowe włosy stają się widoczne po 2/3 miesiącach.

Mezoterapia mikroigłowa

Dermapen/Mezopen to inaczej mówiąc mezoterapia mikroigłowa. Podczas zabiegu wykorzystuje się specjalistyczne, niewielkie urządzenie, którego głowica pokryta jest mikroigiełkami. Za ich pomocą do skóry podaje się indywidualnie dobrane składniki aktywne – koktajle odżywcze lub osocze bogatopłytkowe. Zabiegi Dermapen/Mezopen dają świetne efekty w przypadku wszystkich typów łysienia.

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA - EFEKTY

W wyniku przeprowadzenia serii zabiegów ograniczone zostaje wypadanie włosów, pobudzony jest wzrost nowych. Włosy są gęstsze, grubsze i mocniejsze.

Peptydowa mezoterapia igłowa

Wstrzykiwany w skórę preparat cechuje się innowacyjną recepturą, która umożliwia uzyskanie szybkich i długotrwałych efektów. Od tradycyjnej mezoterapii różni się formułą podawanego preparatu, który uwalnia się w skórze aż do 14 dni po wykonaniu zabiegu. Dzięki temu działanie pojedynczego zabiegu jest znacznie silniejsze. Mieszki włosowe są stymulowane i odżywiane przez dłuższy okres czasu dlatego jesteśmy w stanie zatrzymać wypadanie włosów czy łysienie, przy wykonaniu mniejszej ilości zabiegów.

Oprócz hamowania wypadania włosów zabieg poprawia mikrokrążenie skóry, rewitalizuje mieszki włosowe i pobudza włosy do odrostu.

Formuła Dr Cyj została opatentowana, a w jej skład wchodzi 7 rewolucyjnych peptydów oraz kwas hialuronowy. Już po pierwszym zabiegu, w większości przypadków, wypadanie włosów zostaje zahamowane. Kolejne zabiegi stymulują nowe włosy do odrostu, pogrubiają je, a także zagęszczają.

Ile zabiegów należy wykonać?

Terapia peptydowa Dr Cyj wymaga jedynie 4 zabiegów w odstępach dwutygodniowych. Już po dwóch miesiącach widoczne są efekty kuracji.

Mezoterapia igłowa skóry głowy Dr Cyj – wskazania:

Mezoterapia igłowa skóry głowy Dr Cyj – efekty:

Oczyszczanie wodorowe skóry głowy

Oczyszczanie wodorowe to zabieg bezpieczny i bezinwazyjny. Wodór wprowadzany jest do skóry za pomocą strugi wody pod zwiększonym ciśnieniem. Zabieg oczyszcza ujście mieszków włosowych, usuwa zalegające na skórze głowy pozostałości kosmetyków oraz pobudza mikrokrążenie. Wszystkie te procesy hamują nadmierne wypadanie włosów, stymulują wzrost nowych włosów a przede wszystkim likwidują problemy skóry głowy.

Wskazania do zabiegu:

– łojotok skóry głowy
– łupież suchy, tłusty
– świąd skóry głowy
– łojotokowe zapalenie skóry głowy
– nadmierne wypadanie włosów

Specjalistyczny zabieg  trychologiczny + darsonwalizacja  –

nfuzja tlenowa skóry głowy jako procedura w trychologii jest oparta na działaniu cząsteczki O. Zabieg polega na równoczesnym wtłaczaniu w skórę głowy wysoko sprężonego tlenu cząsteczkowego oraz składników aktywnych, dobranych przez trychologa do indywidualnego problemu skóry.

Darsonwal – działanie zabiegu polega na przegrzewaniu tkanek znajdujących się w głębszych partiach skóry, za pomocą prądu. Jest to prąd o wysokim napięciu, ale niskim natężeniu, całkowicie bezpieczny. W trakcie zabiegu można dostrzec iskrzenie między elektrodą a skórą. Wpływa ono bardzo korzystnie na tkankę podskórną i mieszki włosowe. W trakcie zabiegu wytwarza się ozon, który oczyszcza skórę głowy, dezynfekuje ją oraz działa antybakteryjnie.

Efekty kuracji Regularnie wykonywane zabiegi powodują:

Zabieg oczyszczająco -leczniczy

Zabieg jest komponowany zalecany w celu leczenia takich problemów jak: łojotok, łupież, oczyszczanie skóry głowy, ŁZS, AZS, łysienie. Zabieg rozpoczyna się oczyszczeniem skóry głowy z użyciem myjki podczas której wykonywany jest peeling do skóry głowy, dopierana jest również maska do rekonstrukcji łodygi włosa. Zabieg łączymy w zależności od danego problemu z: karboksyterapią, infuzją tlenowa, mezoterapia igłową, darsonvalem, światłem LLLT, oczyszczaniem wodorowym.

Efekty zabiegu: